بررسی وضعیت تولید ۵۵ کالای منتخب «صنعتی، معدنی و پتروشیمی» از تداوم رشد تولید در نیمه سال‌جاری حکایت دارد؛ رشدی که می‌توان آن را به گرمتر شدن تنور تولید در پایان تابستان نسبت داد. جدیدترین آمارهای اعلام شده از وضعیت تولید در کشور نشان‌دهنده آن است که از میان ۲۹ کالای منتخب صنعتی، ۱۷ کالا رشد تولید و ۱۲ کالا افت تولید را نسبت به مدت مشابه سال قبل ثبت کرده‌‌اند.

ارزیابی‌ها نشان می‌‌دهد در مدت زمان مورد بررسی کالاهای منتخب در دو گروه «صنعت» و «معدن و صنایع معدنی» عملکرد بهتری نسبت به بخش «شیمیایی و پتروشیمی» داشته‌اند و دو محصول «کاغذ» و «کارتن» که در ماه‌های گذشته میان محصولات منتخب ارزیابی می‌شدند در آمار جدید اعلام شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت حذف شده‌اند که این امر ممکن است به دلیل عدم ارائه به موقع آمار از سوی تولیدکنندگان صورت گرفته باشد.

آمار اعلام شده از آخرین وضعیت تولید ۵۵ کالای منتخب صنعتی، معدنی و پتروشیمی نشان‌دهنده آن است که در نیمه نخست سال جاری از میان کالاهای منتخب ارزیابی شده، ۳۲ کالا رشد تولید و ۲۳ کالا افت تولید را نسبت به مدت مشابه سال قبل ثبت کرده‌اند و با این شرایط می‌توان گفت حدود ۵۸ درصد از کالاهای منتخب ارزیابی شده نسبت به مدت مشابه سال قبل، رشد تولید را سپری کرده‌اند. ارزیابی‌‌‌های صورت‌‌گرفته همچنین نشان‌دهنده آن است که بیشترین افت تولید در مدت زمان مورد بررسی به خودروسازان اختصاص داشته است؛ کمبود قطعات مورد نیاز از یکسو و خروج برخی از شرکای تولیدی خودروسازان عمده دلایلی است که موجب شده این گروه بیشترین افت تولید را در این مدت تجربه کند.

تولید ,منتخب ,نسبت ,کالا ,مشابه ,مورد ,وضعیت تولید ,منتخب ارزیابی ,کالای منتخب ,کالاهای منتخب ,زمان مورد ,کالاهای منتخب ارزیابی ,کالای منتخب صنع منبع

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
توانایی پورتال و سایت تفریحی خبری ایرانیان سئو ؛ بهینه سازی و طراحی سایت گلشهر شعر فارسي خلیج رول پلی اینجا همه چی هست گارنی GARNI دانلود فایل های کمیاب نیو فولدر دانلود با لینک مستقیم | مقاله