رئیس اتاق بازرگانی فارس با یادآوری نامگذاری سال جاری به نام «رونق تولید»، مهم‌ترین موانع تحقق این مسئله را نظام بانکی، نظام مالیاتی و نظام تأمین اجتماعی برشمرد و گفت: البته تحریم‌ها هم در این زمینه مؤثر است، اما به اندازه تگذاری‌های اقتصادی نیست.

به گزارش ایکنا از فارس، جمال رازقی، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان فارس عصر امروز، ۱۶ مردادماه در نشست خبری با خبرنگاران در شیراز با یادآوری نامگذاری سال جاری به نام «رونق تولید» از سوی مقام معظم رهبری گفت: این نام‌گذاری بسیار کارشناسانه و دقیق است که بر این اساس اولویت امسال کشور، مسئله مهم اقتصاد و رونق دادن به تولید است که همه باید در این زمینه تلاش کنند.
وی با بیان اینکه باید موانع تولید را شفاف و با نگاه کارشناسانه بیان کنیم، ادامه داد: مهم‌ترین موانع رونق تولید نظام بانکی، نظام مالیاتی و نظام تأمین اجتماعی هستند البته تحریم‌ها هم در این زمینه مؤثر است اما به اندازه تگذاری‌های اقتصادی نیست.
رازقی با اشاره به اینکه آینده کشور در گرو رونق تولید و صادرت است، گفت: در بحث نظام بانکی متأسفانه نقدینگی کشور از ۲ هزار هزار دلار میلیارد تومان فراتر رفته درحالی که در کشور چنین ثروتی تولید نمی‌شود و این پول واهی و پول الکترونیکی است که نظام بانکی ما تولید می‌کند.
وی با گلایه از نظام بانکی بیان کرد: تعجب ما از این است که علی‌رغم تأکیدات مکرر مقام معظم رهبری در اصلاح نظام بانکی، چرا مسئولان در کشور و متولیان امور به این امر توجه نمی‌کنند.
رئیس اتاق بازرگانی فارس افزود: مقام معظم رهبری در جهت رونق و مشکلات تولید و دستور اصلاح نظام بانکی را دادند و انتظار از اصحاب رسانه این است که مطالبه‌کننده عدم اجرایی این درخواست در کشور باشند.
رازقی بیان کرد: چرا از ابتدای برنامه سوم توسعه سهم تولید و صادرات به شدت کاهش پیدا کرده و ۵۰ درصد منابع بانک‌ها به سمت بازرگانی و خدمات رفته که عمدتا تامین مالی قاچاق و واسطه گری است.
وی با بیان اینکه امروز فضای حاکم در استان فضای حمایت از تولید، رونق تولید و بهبود فضاب کسب و کار است، گفت: امروز فارغ از نگاه‌های ی، نگاه نماینده ولی فقیه در استان، استاندار فارس و سایر مدیران ارشد، روسای دستگاه‌های اجرایی و مجمع نمایندگان استان فارس در راستای رونق تولید، کاهش موانع تولید و کسب و کار است که رسانه باید مطالبه‌گر این مباحث برای توسعه استان باشد.
رازقی اظهار کرد: همچنین جهت‌گیری اتاق بازرگانی فارس نیز در راستای رونق تولید و صادرات با تمرکز بر فرامین و فرمایشات مقام معظم رهبری است و ما خود را موظف به حرکت بر اساس نظر ایشان می‌دانیم.
رئیس اتاق بازرگانی فارس اظهار کرد: هدف در اتاق بازرگانی فارس به عنوان پارلمان بخش خصوصی استان، هدف مشخص اعتلای اقتصاد استان و کشور است که معتقدیم این مهم جز از مسیر بخش خصوصی امکان‌پذیر نخواهد بود.
وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه خبرنگاران و اصحاب رسانه صدای مردم هستند، گفت: فشار نظام مالیاتی کشور بر بخش تولید بسیار زیاد است درحالی که بخش‌های تاریکی وجود دارد که فرار مالیاتی دارند.

تولید ,نظام ,رونق ,فارس ,کشور ,بیان ,رونق تولید ,بازرگانی فارس ,اتاق بازرگانی ,مقام معظم ,رئیس اتاق ,اندازه تگذاری‌های اقتصادی ,نظام تأمین ? منبع

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
فروشگاه معرفی اجناس ارزان ابراهیم سحری فومنی (شاعر) N E U O فصل دانلود | دانلود فیلم ایرانی و دانلود سریال ایرانی لاله18 اینجا همه چی هست از گذشته تا آینده میزنن چوب زیر ساقه افرا رایانه